Po stopách Grécka I.

Čakáte tento rok na výhodnú Last Minute ponuku, no nerozhodne premýšľate, kam vycestovať? Poradíme Vám! Pripravili sme si pre Vás sériu cestovateľských článkov s niekoľkými skvelými tipmi na nezabudnuteľnú dovolenku! Ako prvé sme pre Vás vybrali obľúbené a každoročne vyhľadávané Grécko.

Po stopách Grécka I.

Vybavia sa Vám pri myšlienke naň, najmä ikonické bielo modré domčeky, malebné taverny, či exotické olivovníky? Správne! V skutočnosti však ale táto čarovná krajina ponúka omnoho viac.

Vedeli ste, že okrem najznámejších miest, ako Rodos alebo Korfu, tu nájdete viac ako tisíc ďalších ostrovov a miest? Medzi nimi napríklad Zakynthos, Thassos, Santorini, či Mykonos, ale aj prekrásnu Lefkadu, Skopelos alebo Skiathos. Atraktívnymi a vyhľadávanými je napríklad aj Peloponéz, Olympská riviéra, Nei Pori, Leptokaria, Limnos, Meganissi, Naxos, Parga, Samos, Evia, Chios, či Lesbos. Stačí si jednoducho požičať auto a vyraziť za zážitkami.

Po stopách Grécka I.

Ak milujete aktívny oddych, spoznávanie nových miest, alebo objavovanie dávnej histórie, Grécko je tou správnou voľbou! Rovnako si ho však zamilujú aj vyznávači nerušeného oddychu, na slnkom zaliatej pláži.

Kvalitné víno, vychýrená gastronómia a dokonalé prírodné scenérie Vás celkom určite nesklamú.
Práve vďaka svojej rozmanitosti a širokej škále možností, patrí Grécko už niekoľko rokov medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Vyhľadávané je mladšími aj staršími ročníkmi, jednotlivcami, aj rodinami s deťmi. Dostanete sa sem autom, autobusom aj letecky, ubytovať sa môžete v lacnejšom apartmáne, no aj luxusnom rezorte.

Prečítajte si aj: Naše tipy dovolenky pri mori – Chorvátsko & Bulharsko & Čierna Hora

V našej sérii cestovateľských článkov Vás prevedieme nie len tými najznámejšími gréckymi ostrovmi! Prezradíme Vám niekoľko zaujímavostí, tipov a užitočných rád, ktoré Vaše cestovanie po Grécku ozvláštnia a zároveň uľahčia!
Vydajte sa spolu s nami na miesta, ktoré robia z Grécka tak výnimočnú a obľúbenú krajinu.

foto: unsplash.com

Reply

Facebook